#SELab_partners
Вікторія Миколаюк: «Соціальний інвестор зацікавлений у проектах, приречених на успіх»
Директорка Фонду родини Нечитайло Вікторія Миколаюк розповідає, навіщо організація вкладає ресурси в SELab і на яке повернення інвестицій розраховує.
Побачте соціальні підприємства очима інвестора. Дізнайтеся, як здобути допомогу єдиного в Україні приватного фонду, стратегія якого містить підтримку соціальних підприємств, що працюють в інтересах людей з інвалідністю та їх оточення. Зазирніть у майбутнє: що відбувається з проінвестованими соціальними підприємствами після випуску з Акселератора SELab.
- Чому фонд уже втретє підтримуєте Акселератор соціального підприємництва SELab?

Ми хочемо отримати проекти зі сфери нашої зацікавленості. Тобто соціальні підприємства, які створюють послуги або соціальні продукти для цільової групи, якою ми опікуємося, а це люди з інвалідністю і їхнє близьке коло. Нам потрібні сильні проекти, які можуть вибудовувати стійку фінансову модель у сфері «інклюзивного бізнесу».

- Які соціальні підприємства – випускники попередніх наборів SELab уже підтримав Фонд родини Нечитайло?

Ми вклали ресурси у видавництво книг із піктограмами – соціальне підприємство «Дивогра». Це система, яка допомагає спілкуватися дітям із певними особливостями в комунікації. «Самотужка» - мережа фітнес-центрів для дітей із вадами опорно-рухового апарату. Крім того, що створюють якісну послугу і допомагають сім'ям, які не можуть оплатити курс занять, - залучають донорів і партнерів. Чат-бот «Безглютенове життя» - онлайн-плаформа, на якій збирається вся можлива інформація про те, як жити людям із непереносністю глютену: починаючи від того, де купити продукти і закінчуючи медичними препаратами і місцями, де можна відпочивати, харчуватися.

"ДивоГра"
"Безглютенове життя"
- Як співпрацюєте із соціальними підприємствами, яким вирішили надати підтримку, після Акселератора?

- Ми запрошуємо команди до переговорів. Розповідаємо про умови, на підставі яких можемо укласти з ними договір про надання фінансової підтримки, грантової в даному випадку. Далі пропрацьовуємо індикатори їхнього соціального та фінансового впливу. Після цього починаємо співпрацю з командами, яка триває упродовж трьох років. Ми відстежуємо соціальне підприємство на етапі його становлення. А потім допомагаємо вибудовувати обрану ними фінансову модель і соціальну складову.

- Які типи підтримки надаєте обраним командам?

- Фінансову – на створення товару чи послуги. І нефінансову – менторський супровід тих зон, які потрібно посилити конкретному підприємству. Це можу бути побудова маркетингової стратегії, опрацювання фінансової моделі, підвищення якості послуг.
- Йдеться про фіксовану суму гранту і менторських годин?

- Ні, до кожного соціального підприємства ми підходимо індивідуально, відштовхуємося від його потреб.

- Стосовно теперішнього набору Акселератора SELab: чи визначилися вже з соціальними підприємствами, які на першій лінії вашої уваги, з ким може скластися співпраця?

- Так, ми вже в курсі, але поки не розкриватимемо інтригу. Стежимо за розвитком кількох команд, попрацюємо з ними на Акселераторі, щоб після випуску вони могли отримати більш вагому підтримку.Благодійна організація «Фонд родини Нечитайло»
Місія Фонду – допомагати людям та реалізовувати благодійні ініціативи, спрямовані на вирішення соціальних проблем, залучати до свідомої допомоги інших людей та організації. Напрями діяльності Фонду: «Інклюзія. Жити на рівних» - створення засобів та умов, що допомагають людям з інвалідністю жити повноцінним життям; «Допомога поруч». В центрі уваги Фонду: людина, її здоров'я та повноцінне життя; актуальні соціальні ініціативи сільських територіальних громад та підтримка соціальних об'єктів.
Follow Lucy Newton on Twitter and join the mailing list